Comisiones

Commissio permanens de promotione studii

  • fr Pablo Carlos SICOULY, Præses (28)
  • fr Luis GALINDO SILVA (20)
  • fr Jannel ABOGADO (41)
  • fr Anthony AKINWALE (45)
  • fr Brice BINI (84)
  • fr Emmanuel DURAND (03)
  • fr Anto GAVRIC (01)
  • fr Anthony GIAMBRONE (29)
  • fr John LANGLOIS (29)

Commissio de Iustitia et Pace

  • fr Aniedi OKURE (ONU) (45) (Prom Gen)

 

  • sr Durstyne FARNAN (DLC – ONU)
  • fr Emmanuel MUTISYA MULU (29) (Africa)
  • sr Mary TUCK (Africa)
  • fr Ricardo GUARDADO (44) (America latina + Car)
  • sr Marcela SOTO (America Latina + Car)
  • fr Brendan CURRAN (35) (America septentr)
  • sr Regina MCKILLIP (America septentr)
  • fr Victor CALVO (41) (Asia-Pac)
  • sr Teresa DAGDAG (Asia-Pac)
  • fr Xavier GÓMEZ GARCÍA (1) (Europa)
  • sr. Marie MONNET (Europa)
  • sr Irene DÍAZ (Monialium)
  • Duncan MACLAREN (Laici)
  • Maria Teresa TENTI DE VOLTA (Laici)
  • Dimitri DÍAZ VIDAL (44) (IDYM)
  • fr Florentino BOLO (41) (Vita Apostolica)
  • sr Margaret MAYCE (Coord DSIC)

Commissio pro monialibus

  • sr Catalina ALMEIDA ANGULO (Fed Ecuador)
  • sr María de la Iglesia ARISTEGUI DE MIGUEL (Fed Internacional)
  • sr Lorena BARBA FRANCO (Mexico)
  • sr Maria Christine BEHLOW (As North America)
  • sr Mary Dominic BRUMFITT (Fed North America)
  • sr Mary Rose CARLIN (USA)
  • sr Irene DÍAZ (Com de Iustitia et Pace)
  • sr María Teresa de Jesús GIL (Fed Inmaculada Concepción España)
  • sr Alejandra GÓMEZ (Fed Perú)
  • sr Agnès GRANJON (Fed France)
  • sr Lioba HILL (Francia)
  • sr Marie Therese KARWITHA (Fed Africa)
  • sr Margarita MARTÍNEZ CANALES (Fed México)
  • sr Ana María de Jesús MARTOS MORENO (Fed Ntra. Sra. del Rosario España)
  • sr Estela del Carmen MEDINA (Fed Argentina)
  • sr Teresa OLIVARI (Fed Santa Caterina Italia)
  • sr Paola PANETTA (Spem Miram Nuns)
  • sr Vincenza PANZA (Fed S. Domenico Italia)
  • sr Stanislava PELECHATA (Polonia)
  • sr Mary Augustine of the Resurrection (Fed Asia-Pacific)
  • sr María del Carmen RODRÍGUEZ (Fed S. Domingo España)
  • sr María Aurora de Jesús RODRÍGUEZ DÍAZ (Fed Colombia)

Commissio Spem Miram Monialium

  • sr Paola PANETTA (Coordinatrix)
  • sr Mary Rose CARLIN
  • sr Stanislawa PEŁECHATA

Consilium œconomicum

 

  • fr Juan Luis MEDIAVILLA GARCÍA (Syndic Ord) (1)
  • fr Gian Matteo SERRA (5)
  • fr Philippe COCHINAUX (27)
  • fr Henrique Cristiano BHERING (37)
  • fr Stephen Maria LOPEZ (32)
  • fr Johanes SCHAFFLER (08)
  • fr Herminio DAGOHOY (41)

Consilium œconomicum extraordinarium

  • Richard OGEDENGBE (45)
  • fr Jaime MONSALVE (21)

Commissio liturgica

  • fr Dominik JURCZAK (10)
  • fr Manuel Eduardo SOLORZANO (25)
  • fr Augustine THOMPSON (32)
  • fr Mathew JARVIS (09)
  • fr Augustin MISSODEY (84)
  • sr Anula IRVIN SUGUNA

Subcommissio de Musica Sacra

  • fr Thomas MÖLLER (08)
  • fr Łukasz MIŚKO (10)
  • sr Ragnhild BJELLAND
  • sr Marie TRAINAR

Directorium Solidaritatis Ordinis (Spem miram)

  • fr Juan Ubaldo LÓPEZ SALAMANCA, Præses (21)
  • fr Richard OUNSWORTH (09)
  • fr Pablo CONDRAC (28)
  • fr Benjamin SOMBEL SARR (84)
  • fr Anthony WALSH (36)

 

Documentos de la Comisión Spem Miram Internacional

Commissio permanens de Vocatione Cooperatorum Fratrum

  • fr Ignatius PERKINS (29)
  • fr Daniel-Mario CHUKWUMA IBEZIM (45)
  • fr Herman JOHNSON (42)
  • fr Joseph TUYEN (40)
  • fr Xavier Jean Marie PLASSAT (37)

 

Commissio “Bononiæ 2021” (De octingentesimo anniversario celebrationis mortis Sancti Patris Dominici)

  • fr Philipp Johannes WAGNER (08)
  • fr Fausto ARICI (Prior Prov Provinciæ S. Dom in It) (04)
  • fr Alain ARNOULD (Socius pro Eur sept & Canada) (27)
  • fr Viliam Štefan DÓCI (Institutum Historicum) (34)
  • fr Gianni FESTA (Postulator Generalis) (04)
  • fr Davide PEDONE (Prior Conventualis Bononiæ) (04)
  • fr Florentino BOLO (Vita Apostolica) (41)

 

Cooptati

  • Sr Mirella C. Soro, Monialis Monasterii “S. Maria a Nive”, Pratumvetium (Arretium)
  • Sr Maria Laetitia Youtchenko (Fundi)

Commissio de Formatione Permanente

  • fr. Tomasz GAJ, O.P.
  • fr. Donald GOERGEN, OP
  • fr. Mannes AMIRTHARAJ, OP
  • fr. Emmanuel NTAKARUTIMANA, OP
  • fr. Rafael COLOMÉ, OP